Minisesje – jak to działa?

Najpopularniejszą formułą naszych sesji są MINISESJE – krótkie, choć bardzo dynamiczne sesje zdjęciowe, podczas których wykonujemy zdjęcia w rozmaitych przygotowanych przez nas aranżacjach, a dziecko nie zdąży się znudzić, bo wciąż odkrywa coś nowego i interesującego.

Poniżej znajdą Państwo garść przydatnych informacji odnośnie terminów oraz spraw organizacyjnych. Bardzo prosimy o zapoznanie się z ich treścią, są to reguły obowiązujące przy wykonywaniu naszych usług.

Dokonanie zapisu na minisesję fotograficzną równoznaczne jest z przeczytaniem i zaakceptowaniem poniższego regulaminu.

Część I – Mini sesje:

 1. Sesja w tej formule trwa maksymalnie 30 minut, w tym czasie wykonujemy różnorodne ujęcia.
 2. Podczas sesji powstaje około 30-40 ujęć, które selekcjonujemy z całości materiału, poddajemy autorskiej obróbce cyfrowej i przesyłamy Państwu na podany adres e-mail, w formie miniatur opatrzonych znakiem wodnym.
 3. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych ujęć ponad ilość zawartą w cenie sesji:
  – pojedynczo, w cenie 20zł / szt
  – w pakiecie: wszystkie ujęcia z sesji za dopłatą w wysokości 200 zł.

Uwaga: Dopłaty za dodatkowe ujęcia, odbitki czy pakiety NIE SĄ POMNIEJSZANE O KOSZT SESJI. 

 1. Oczywiście możemy przygotować dla Państwa odbitki papierowe, fotoobrazy, albumy i inne fotoprodukty – cennik odbitek i fotoobrazów załączony będzie w wiadomości e-mail z linkiem do galerii miniatur z sesji. O ceny innych fotoproduktów – prosimy pytać 🙂
 2. Z uwagi na ograniczony, 30 minutowy czas trwania mini sesji – są one przeznaczone dla dzieci siedzących (może to być siedzenie z podparciem, ale jednak – siedzenie). Kochamy maleństwa, których wiek podawać można jeszcze w tygodniach, niestety – z uwagi na ich delikatność i konieczność zapewnienia im bezpieczeństwa oraz komfortu, zapraszamy je na sesje indywidualne, noworodkowe.
 3. Cena minisesji pozostaje taka sama dla rodziny z maksymalnie trojgiem pociech (oferta nie dotyczy kuzynów, rodzeństwa ciotecznego, czy zaprzyjaźnionych krewnych). W przypadku, kiedy dzieci jest więcej – wykonanie sesji przedłuża się, co oznacza konieczność przekształcenia minisesji w pełną sesję zdjęciową lub wykupienia dodatkowego terminu minisesji dla każdej uczestniczącej rodziny.
 4. Warto być przygotowanym na sytuację, gdy dziecko zanim nabierze animuszu – da się sfotografować wyłącznie z mamą/tatą. To oczywiste, że nowa sytuacja potrafi speszyć malucha – bądźmy więc gotowi, może być konieczne wykonanie kilku pierwszych ujęć wspólnie 🙂
 5. Nie przekazujemy tzw „surowych” ujęć – a więc takich, które z tych czy innych powodów nie przeszły naszej selekcji. Ujęcia takie na bieżąco usuwamy.
 6. W naszych kadrach staramy się zatrzymywać emocje, a nie kreować rzeczywistość. Co za tym idzie – poza wyjątkowymi sytuacjami* – nie wykonujemy zaawansowanego retuszu (wyszczuplanie, powiększanie czy nienaturalnie wyostrzanie / zmiana koloru oczu, zmiana fryzury czy elementów ubrania itp.
  * – takimi sytuacjami są dla nas: drobne zadrapania, krostki, znamiona, siniaki itp.
 7. Bardzo prosimy o punktualność. Z reguły wykonujemy kilka sesji pod rząd, w związku z czym – punktualność ma duże znaczenie, zwłaszcza w kontekście ograniczonego czasu każdej sesji. Spóźniając się, sami sobie Państwo szkodzicie, zabierając sobie czas, jaki możemy Państwu poświęcić – nie jesteśmy w stanie wydłużyć sesji, z uwagi na kolejnych klientów.
 8. Robienie zdjęć – zostawcie nam, znamy się na tym 🙂 Podczas sesji – nie używamy własnych aparatów, telefonów itp. Modele nam się w takich sytuacjach rozpraszają, a cała sesja wydłuża się.
  Będziemy zmuszeni przerwać sesję jeżeli nie zastosujecie się Państwo do naszej prośby w tej kwestii.
Część II – Terminy i ceny:
 1. Miniaturki zdjęć z sesji wysyłamy mailowo (jako link do galerii na Dysku Google) do 14 dni roboczych od dnia, kiedy wykonaliśmy sesję.
 2. Po otrzymaniu miniatur – wybierają Państwo, które ujęcia się Państwu najbardziej podobają, które wywołujemy na papierze i w jakiej ilości. Wszystkie informacje odnośnie cen dodatkowych ujęć / odbitek – zawarte są w wiadomości przesyłanej wraz z miniaturkami zdjęć. Na wybór ujęć / odbitek – czekamy również, do 14 dni roboczych od dnia wykonania sesji.
 3. Na realizację zamówienia, w tym również przygotowanie i przesłanie wybranych przez Państwa ujęć cyfrowych, zastrzegamy sobie czas do 14 dni roboczych, licząc od dnia otrzymania informacji dotyczącej wyboru ujęć/odbitek.
 4. Aby zapewnić naszym klientom najlepszą jakość odbitek – zamawiamy je w profesjonalnym laboratorium, dysponującym zaawansowanym sprzętem, co daje gwarancję zadowolenia z jakości odbitek. Czas potrzebny na przygotowanie odbitek to do 30 dni roboczych od dnia otrzymania od Państwa zamówienia na odbitki.
 5. Istnieje możliwość wykonania usługi ekspresowo, w takim przypadku – wszystkie podane powyżej terminy ulegają skróceniu do 7 dni roboczych.
  Koszt takiej usługi to 300,00 zł.
 6. Niezwłocznie po skompletowaniu Państwa zamówienia (odbitki, dodatkowe ujęcia, inne zamówione usługi) – informujemy Państwa o tym fakcie i umawiamy się na odbiór w dogodnym dla obu stron terminie.
Część III – Strój:
 1. Dla uzyskania możliwie najpiękniejszych efektów na sesji – warto pomyśleć o odpowiednim stroju swoim i dziecka. Stonowane, jednolite kolory, schludne ubrania, pasujące do całości obuwie czy dodatki – potrafią bardzo korzystnie wpłynąć na końcowy odbiór zdjęć.
 2. Odradzamy wzorzyste tkaniny, krzykliwe kolory, a szczególnie – wszelkie drobne wzory (prążki, krateczki, pepitki itp), których aparat nie lubi.
 3. Minisesje są dość spontaniczne, nasze aranżacje zachęcają do rozmaitych interakcji między dziećmi/rodzicami, dzięki czemu – w krótkim czasie jesteśmy w stanie wyłowić i uchwycić szczere emocje na naszych kadrach. Warto być przygotowanym by usiąść , wziąć dziecko na ręce, na barana, czy np wspólnie położyć się obok siebie. Strój powinien to umożliwiać (bardzo krótkie spódniczki/sukienki, czy bardzo obcisłe ubrania niestety utrudniają takie pozy), ma być Państwu i dzieciom wygodnie 🙂
 4. Na minisesjach, z uwagi na limit czasowy (30 min) – nie ma możliwości przebierania się. W celu wykonania zdjęć w różnorodnych stylizacjach – zapraszamy na pełną sesję zdjęciową.
 5. Ogólne wskazówki dla chłopców i mężczyzn:
  – zawsze świetnie zaprezentuje się klasyczna koszula i jeansy
  – warto skompletować podobną kolorystykę/stylizację dla taty i syna
  – Tata, nawet gdy jest ciepło, zawsze lepiej będzie wyglądał w długich spodniach, szorty zostawmy synkowi
  – Bohaterami naszych zdjęć będą Tata i dziecko/dzieci, lepiej aby superbohaterowie na t-shirtach zostali w domu 🙂
 6. Ogólne wskazówki dla dziewczynek i pań:
  – Każda dama, mała i większa, zaprezentuje się świetnie w sukience, pod warunkiem, że nie będzie ona zbyt krótka
  – Mama jest w nieco uprzywilejowanej sytuacji – może wyglądać świetnie zarówno w spodniach jak i w sukienkach/spódnicach. Córka zawsze lepiej zaprezentuje się w sukience/spódniczce.