Reguły

Poniżej znajdą Państwo garść przydatnych informacji odnośnie terminów oraz spraw organizacyjnych. Bardzo prosimy o zapoznanie się z ich treścią, są to reguły obowiązujące przy wykonywaniu naszych usług.

Terminy:
 1. Miniaturki zdjęć z sesji wysyłamy mailowo (jako link do galerii na Dysku Google) do 14 dni od dnia, kiedy wykonaliśmy sesję.  Z reguły – pracujemy znacznie szybciej, niemniej – zastrzegamy sobie taki termin na przygotowanie miniatur.
 2. Po otrzymaniu miniatur – wybierają Państwo, które ujęcia się Państwu najbardziej podobają, które wywołujemy na papierze i w jakiej ilości. Wszystkie informacje odnośnie cen dodatkowych ujęć / odbitek – zawarte są w wiadomości przesyłanej wraz z miniaturkami zdjęć. Na wybór ujęć / odbitek – czekamy również, do 14 dni od dnia wykonania sesji.
 3. Aby zapewnić naszym klientom najlepszą jakość odbitek – zamawiamy je w profesjonalnym laboratorium, dysponującym zaawansowanym sprzętem, co daje gwarancję zadowolenia z jakości odbitek. Czas potrzebny na przygotowanie odbitek to do 30 dni od dnia otrzymania od Państwa zamówienia na odbitki.
 4. Niezwłocznie po skompletowaniu Państwa zamówienia (odbitki, dodatkowe ujęcia, inne zamówione usługi) – informujemy Państwa o tym fakcie i umawiamy się na odbiór w dogodnym dla obu stron terminie.
Mini sesje:
 1. Z uwagi na ograniczony, 30 minutowy czas trwania mini sesji – są one przeznaczone dla dzieci siedzących (może to być siedzenie z podparciem, ale jednak – siedzenie). Kochamy maleństwa, których wiek podawać można jeszcze w tygodniach, niestety – z uwagi na ich delikatność i konieczność zapewnienia im bezpieczeństwa oraz komfortu, zapraszamy je na sesje indywidualne, noworodkowe.
 2. Na minisesjach, z uwagi na limit czasowy (30 min) – nie ma możliwości przebierania się. W celu wykonania zdjęć w różnorodnych stylizacjach – zapraszamy na pełną sesję zdjęciową.
 3. Cena minisesji pozostaje taka sama dla rodziny z maksymalnie 3 dzieci. W przypadku, kiedy dzieci jest więcej – wykonanie sesji przedłuża się, co oznacza konieczność przekształcenia minisesji w pełną sesję zdjęciową.
 4. Dla uzyskania możliwie najpiękniejszych efektów na sesji – warto pomyśleć o odpowiednim stroju dziecka. Stonowane, jednolite kolory, schludne ubrania, pasujące do całości obuwie czy dodatki – potrafią bardzo korzystnie wpłynąć na końcowy odbiór zdjęć.
 5. Warto być przygotowanym na sytuację, gdy dziecko zanim nabierze animuszu – da się sfotografować wyłącznie z mamą/tatą. To oczywiste, że nowa sytuacja potrafi speszyć malucha – bądźmy więc gotowi, może być konieczne wykonanie kilku pierwszych ujęć wspólnie 🙂
 6. W naszych kadrach staramy się zatrzymywać emocje, a nie kreować rzeczywistość. Co za tym idzie – poza wyjątkowymi sytuacjami* – nie wykonujemy zaawansowanego retuszu (wyszczuplanie, powiększanie czy nienaturalnie wyostrzanie / zmiana koloru oczu, zmiana fryzury czy elementów ubrania itp.
  * – takimi sytuacjami są dla nas: drobne zadrapania, krostki, znamiona, siniaki itp.
 7. Bardzo prosimy o punktualność. Z reguły wykonujemy kilka sesji pod rząd, w związku z czym – punktualność ma duże znaczenie, zwłaszcza w kontekście ograniczonego czasu każdej sesji. Spóźniając się, sami sobie Państwo szkodzicie, zabierając sobie czas, jaki możemy Państwu poświęcić – nie jesteśmy w stanie wydłużyć sesji, z uwagi na kolejnych klientów.